Banner
Basın Açıklaması: DOĞADER Adı Marka Değildir! Şirketlerden Bağış, Destek Almaz! Print E-mail

Basına ve Kamuoyuna;

hilekarDerneğimizin (Doğayı Çevreyi Koruma ve Doğa Sporları Derneği) kullandığı resmi DOĞADER kısaltması, derneğimizle ilgisi olmayan bazı kişi ya da şirketlerin, ticari çıkarları için kullandığı bilgisi derneğimize ulaşmıştır.

Geçmişten bu güne doğadan yana çalışmalarımızla toplumun gönlünde saygınlık kazandırdığımız DOĞADER adı şimdi, ticari amaçla kullanılmak, kapitalist ve kâr amaçlı çıkarlar uğruna kirletilmek istenmektedir.

“Bursa DOĞADER Doğa Dergisi” adlı yeni kurulan bir şirket, Bursa’da çeşitli şirket ve kurumlara “Fidan Bedeli” adı altında fatura keserek para toplamaktadır. Bu dergi adına gelen kişilere para veren şirketler, derneğimiz DOĞADER olduğunu düşünerek, katkı sağlamak amacıyla para verdiklerini belirtmişlerdir. Kendine ticari çıkar, kâr sağlamaktan başka amacı olmayan ve derneğimizin hedefi ve çalışmalarıyla taban tabana zıt “Bursa DOĞADER Doğa Dergisi” adlı şirketin, derneğimiz DOĞADER ile hiçbir ilgisi bulunmaktadır.

 

DOĞADER, en önemli ilke kararlarından biri olan; “Hiçbir özel şirket, ticari amaca hizmet eden oluşumlarla yan yana gelmemek, bunlardan bağış, yardım, destek, katkı almamak, her ne biçimde olursa olsun bunlarla doğrudan ya da dolaylı yolla bağ kurmamak” kuralını bu güne kadar titizlikle uygulamıştır. Bundan sonra da, bağımsız ve bağlantısız temelli bu tavrını kararlılıkla sürdürecektir.

DOĞADER, üyelerin gönüllülük katkıları ve üye aidatlarının maddi desteğiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Kapitalist mantığın ürünü olan markalaşmaya karşı olan derneğimizin adı, marka değildir.

DOĞADER, hiçbir zaman da marka olmayacak, şirket ve ticari ortaklık kurmayacak, kurulu olanlar içinde yer almayacaktır. DOĞADER, doğa ve çevre için yaşam savunuculuğunu her zaman gönüllülük anlayışıyla sürdürmüştür. Bundan sonraki çalışmalarını da aynı kararlılıkla yürütecektir.

Derneğimizin adını kirletenlerle ilgili resmi girişimleri başlatmıştır.

Siz değerli DOĞADER üye ve dostlarımızın, doğa ve çevreye duyarlı vatandaşlarımızın, DOĞADER’le ilgisi olmayan bu tür ticari oyunlara karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz.

DOĞADER’i her zaman www.dogader.org adresinden izleyebilirsiniz. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it adresine ÜYE başlıklı bir e-posta göndererek duyuru listemize kaydolabilir, DOĞADER etkinliklerinden ve duyurularından bu yolla haberdar olabilirsiniz. DOĞADER’e ulaşmak için düşüncelerinizi yazarak This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it adresine gönderebilir ya da 0224.222 96 01 numaralı telefona faks çekebilirsiniz. Başvurularınız yanıtsız bırakılmayacak, sizlerle iletişime geçilecektir.

DOĞADER
Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği

http://www.facebook.com/groups/dogader.duyuru/doc/10151179444484564/